بزرگترین عرضه کننده کابل در کشور
کابل افشان و فشار ضعیف
کابل فشارمتوسط و فشار قوی

اطلاعات فنی

 • 11 دی
  مزایا و معایب کابل فیبر نوری

  مزایا و معایب کابل فیبر نوری

  مزایای کابل فیبر نوری :

  _ فیبر نوری برای فواصل ظولانی در مجموع ارزانتر است، در حقیقت کیلومترها کابل نوری در نهایت از کابل های مسی ارزانتر تمام می شود.

  _ باریکتر است، قطر فیبر نوری بسیار باریکتر از سیم های مسی است.

  _ ظرفیت بالاتری در انتقال دیتا دارد، به دلیل بالا بودن ظرفیت انتقال دیتا از طریق فیبر نوری نسبت به سیم مسی می توان حجم بیشتری از اطلاعات را به صورت همزمان از طریق آنها مبادله کرد.

  _ میزان افت سیگنال در فیبر نوری بسیار کمتر از سیم های مسی است.

   

  _ برخلاف سیگنال های الکتریکی در سیم های مسی، هیچ گونه تداخلی در سیگنال های فیبرهایی که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند ایجاد نخواهد شد و این به معنای عدم نویز در دوربین های مداربسته و مشاهده تصاویر با وضوح بیشتر است.

  _ فیبرهای نوری جهت تبادل دیتا در حالت دیجیتال و استفاده در شبکه های رایانه ای بسیار مناسب هستند.

  _ در این فیبر ها خطر اشتعال به صفر میرسد، چراکه هیچ نوع جریان الکتریسیته ای از دورن آنها عبور نمی کند.

  _ وزن فیبرهای نوری در مقایسه با سیم های مسی بسیار کمتر است.

   

  معایب کابل فیبر نوری :

  _ برای شبکه های معمولی و کوچک بسیار پر هزینه است.

  _ برای نصب فیبرهای نوری و تجهیزات آن به افراد متخصص نیاز است. اما در نصب سیم های مسی تقریبا اکثر افرادی که آشنایی کمی در این زمینه دارند می توانند آنها را نصب کنند.

  _ برای نصب فیبرهای نوری دقت بسیار زیادی مورد نیاز است، حتی برای قطع کردن آن! در غیر اینصورت زاویه شکست نور تغییر می کند و روند انتقال داده ها دچار اختلال می شود. فیبر داخل کابل بسیار شکننده است. در صورت خم کردن بیش از اندازه کابل، فیبر داخل شکسته و کابل کارایی خود را از دست می دهد، در صورتی که سیم های مسی مقاوم تر هستند .

  _ سیستم های ضبط و انتقال تصویر، پس از بررسی پروژه و در صورتی که تعداد و فاصله دوربین ها از مرکز کنترل زیاد باشد، استفاده از فیبر نوری منطقی و بصرفه است و تصاویر با حداقل افت منتقل خواهند شد.

  مدیرکل سایت

  سداد الکتریک در سال 1395 با هدف عرضه انواع سیم و کابل خشک ، افشان ،فشار ضعیف ، فشارمتوسط و فشار قوی در ولتاژ های 20 کیلو ولت ، 33کیلو ولت ، 63 کیلو ولت و 132 کیلو ولت ، مس و آلومینیوم تاسیس گردید .

  با انبار اختصاصی در تهران آماده عرضه کالا به تمامی نقاط ایران در اسرع وقت و با کمترین هزینه می باشد .

  سداد الکتریک بزرگترین عرضه کننده و نمایندگی رسمی تمامی محصولات " شرکت سیم و کابل یزد " و "صنایع سیم و کابل همدان " و به طور اختصاصی سیم و کابل های افشان از مقطع 0.5 تا 300 میلی متر مربع در تهران می باشد .

  پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  برای ارسال نظر وارد سایت شوید
کلیه حقوق این وب سایت مربوط به فروشگاه سداد الکتریک میباشد

طراحی سایت : فناوری ویرا افزار